Best Brain - logo

Tobiasz Boral

Bracia Boral

Cenieni eksperci 

oraz

trenerzy

pamięci, kreatywności i rozwoju umysłowego. Bartłomiej wraz z bratem Tobiaszem jako

pierwsi Polacy

w historii reprezentowali Polskę na

Mistrzostwach Świata

Pamięci w Chinach w 2011 zajmując bardzo wysokie

6. miejsce

w klasyfikacji drużynowej, zdobywając

dwa medale

mistrzostw świata oraz ustanawiając wiele indywidualnych

rekordów kraju

. W kolejnych latach również reprezentowali oni Polskę na Mistrzostwach Świata Pamięci w Londynie (2012) oraz w Croydon (2013) zajmując miejsca w światowej czołówce. Ponadto Tobiasz zdobył tytuł

Mistrza Europy

w konkurencji Images w Kopenhadze w 2018r. Bracia są obecnie

najwyżej

sklasyfikowanymi Polakami w światowym

rankingu sportu pamięci

(WMSC/IAM).

Bartłomiej Boral

Warszawa

Bartłomiej Boral
Założyciel Best Brain, pierwszy w historii reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Pamięci, zdobywca 5 złotych medali Mistrzostw Polski Pamięci federacji WMSC/IAM, finalista programu The Brain Genialny Umysł, autor książki Techniki Zapamiętywania
Patrycja Ejsmont
Zdobywczyni 12 medali Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Pamięci Best Brain, obecna mistrzyni Polski klasyfikacji generalnej wśród wszystkich kategorii wiekowych, finalistka programu The Brain Genialny Umysł
Agata Głowacka
Uczestniczka dwóch edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain. Reprezentantka Polski w Światowej Lidze Pamięci. Posiada wyższe wykształcenie na kierunku pedagogika specjalna (APS). Prywatnie interesuje się szeroko pojętą sztuką: tańcem, teatrem, śpiewem i plastyką.
Mateusz Kowalczyk
Magister inżynier Fizyki Technicznej PW, z zawodu Programista IT, niecierpiący przeciętności, rutyny i nieoptymalnych rozwiązań. Sportowiec pamięci, zawodnik Ligi Światowej Memory League od początku istnienia, zdobywca dwóch medali Mistrzostw Polski Pamięci oraz certyfikowany trener Best Brain. Uwielbia służyć innym swoimi talentami i przyczyniać się do ich rozwoju.
Agata Oko
Zdobywczyni 4. miejsca podczas III Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Pamięci Best Brain w dyscyplinie Losowe Słowa. Od kilku lat interesuję się wychowaniem i rozwojem dzieci i młodzieży szczególnie w aspekcie rozwoju umysłowego i umiejętności poznawczych. Kilkukrotna wychowawczyni kolonijna na obozach dla dzieci i młodzieży. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz uprawnienia pedagogiczne do nauczania w szkole. W wolnym czasie (którego jako mama dwójki małych dzieci ma bardzo niewiele) uwielbia czytać książki.
Zofia Żyżelewicz
Uczestniczka II Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci, podczas których zdobyła 5. miejsce w dyscyplinie Cyfry. Technik pamięciowych uczy się od 2015r. a zdobyte umiejętności wykorzystywała podczas Nauczania Domowego. Uwielbia pracę z dziećmi, z którymi zawodowo spędziła już ponad tysiąc godzin.
Weronika Iwaniuk
Zdobywczyni 10. miejsca w dyscyplinie Słówka fikcyjnego języka obcego podczas III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain. Miłośniczka przyrody rozwijająca swoją pasję nie tylko poprzez leśne eskapady, ale również studia na Uniwersytecie Warszawskim – na Wydziale Biologii. Od 6 lat jako animatorka i wychowawczyni organizuje i prowadzi zabawy dla dzieci oraz młodzieży. Od ponad roku razem z zespołem prowadzi warsztaty biologiczne w warszawskim BioCentrum Edukacji Naukowej. Niesienie radości dzieciom i przekazywanie wiedzy to dla niej zarazem przyjemność i wyzwanie, w które wkłada całe swoje serce, nie bojąc się sięgać po nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie starsza siostra trzech nielubiących nudy braci.
Jakub Kordy
Podczas III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain zapamiętał 50 cyfr w 120s. co dało mu 7. miejsce w tej dyscyplinie. Zdobywca 8. miejsca klasyfikacji generalnej mistrzostw w kategorii dorosłych. Obecnie studente psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jego pasją jest nauczanie innych oraz granie na instrumentach muzycznych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzycznych i grup formacyjnych dla dzieci.
Ewelina Bartuzi
Reprezentantka Polski w Światowej Lidze Pamięci. Posiada 5-letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzież matematyki fizyki i chemii. Prywatnie interesuje się neuroedukacją, uczeniem maszynowym oraz psychologią.

Wrocław

Beata Tokarek
Z III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain wróciła ze srebrnym medalem w dyscyplinie Losowe Słowa, a zapamiętując 60 cyfr w 120 s. zajęła 4 miejsce w Polsce w konkurencji Cyfry. Całe mistrzostwa ukończyła 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. Absolwentka studiów na kierunku Technologia chemiczna ze specjalizacją: Technology of fine chemicals. Wolny czas spędza zazwyczaj ze znajomymi, bądź rodziną, bardzo lubi również wszelkiego rodzaju aktywne formy spędzania czasu, w tym bieganie, z sukcesem ukończyła trzy półmaratony. Posiada bogate doświadczenie pracy z dziećmi.
Mateusz Matuszczak
Uczestnik III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain, podczas których zapamiętując 32 cyfry w 120s. zajął 14. miejsce w tej dyscyplinie.Jak mówi, bycie najstarszym z trójki rodzeństwa nauczyło go dużej dozy cierpliwości, pokory ale również sprytu w podejściu do dzieci. Pasjonat ruchu, muzyki i śpiewu.

Poznań

Kornelia Pawlak
Uczestniczka III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain, podczas których zajęła 13. miejsce w dyscyplinie cyfry zapamiętując 34 cyfry w 2 minuty. Zafascynowana możliwościami ludzkiego mózgu i poszerzaniem umiejętności zapamiętywania, koncentracji oraz samoświadomości. Te zainteresowania łączy z pasją, którą jest praca z dziećmi, pokazywanie im czegoś nowego, rozwijającego, a jednocześnie sprawiającego dużą radość.
Natalia Gagat
Studentka psychologii. Uczestniczka III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain, gdzie zapamiętała kilkanaście fikcyjnych dat w 240s. Jej pasją są dzieci, co stało się też od kilku lat codzienną pracą zawodową. Ponadto w ramach Akademii Przyszłości i Szlachetnej paczki współpracuje z młodzieżą.

Kraków

Martyna Grela
Studentka matematyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zdobywczyni brązowego medalu klasyfikacji generalnej III Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain. Ponadto podczas mistrzostw zapamiętała 70 cyfr w 120s; 23 fikcyjne daty w 240s; sekwencje 25 kolorów wypowiadanych co 1s. co dało jej kolejno dwa srebrne i jeden brązowy medal w poszczególnych dyscyplinach.
Alicja Piotrowicz
Studentka Matematyki Górniczo-Hutniczej w Krakowie, co jak mówi jest jeszcze fajniejsze dzięki umiejętności zapamiętywania cyfr! W klasyfikacji generalnej III Ogólnopolskich Mistrzostwach Pamięci Best Brain zajęła 5. miejsce wśród dorosłych zapamiętując m.in. 55 cyfr w 120s. Prywatnie lubię grać na gitarze i rozwijać przy tym swoją kreatywność.

Częstochowa i Kielce

Tobiasz Boral
Założyciel Best Brain, pierwszy w historii reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Pamięci, Mistrz Europy w konkurencji Images na Mistrzostwach Europy Pamięci, Kopenhaga 2018, Vice Mistrz Świata Juniorów w konkurencji Spoken Numbers na Mistrzostwach Świata Pamięci, Chiny 2011, Brązowy medalista tych mistrzostw w konkurencji Abstract Images, zdobywca 17 złotych medali Mistrzostw Polski Pamięci federacji WMSC/IAM, dwukrotny finalista programu The Brain Genialny Umysł, jedyny Polak posiadający dwa standardy mistrzowskie federacji WMSC/IAM, autor książki Techniki Zapamiętywania